Waar beschermen we in Nederland het grondwater voor ons drinkwater? Tijdens de online inspiratiesessie op dinsdag 27 oktober neemt Karel As van het (Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu) je mee in de vernieuwde kaart Grondwaterbeschermingsgebieden rondom bronnen voor drinkwater. Je ontdekt wat je op de kaart kunt zien, hoe je de informatie kunt gebruiken en wat er speelt rond toekomstige drinkwaterbronnen.
De vraag naar drinkwater groeit en klimaatverandering zet de beschikbaarheid van water onder druk. Hebben we in 2030 nog genoeg water om aan de vraag naar drinkwater te voldoen? Volgens onderzoek van het (Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu) is dat niet zeker. Dat maakt het belangrijk om huidige drinkwaterbronnen goed te beschermen, drinkwater te besparen én ook vooruit te kijken naar nieuwe bronnen. Grondwater is een belangrijke bron voor ons drinkwater. De kaart Grondwaterbeschermingsgebieden rondom bronnen voor drinkwater brengt in beeld waar grondwater voor drinkwater wordt gewonnen en welke gebieden daarom worden beschermd.
Bron: Atlas Leefomgeving
Wat leer je tijdens de sessie?
Karel As, projectleider bescherming drinkwaterbronnen en klimaatrisico’s bij het RIVM, neemt je mee in de Grondwaterbeschermingskaart waarmee hij zelf heeft gewerkt. Je ontdekt wat de kaart laat zien, hoe je de informatie kunt gebruiken en hoe je de kaart combineert met andere kaarten uit de Atlas Leefomgeving.
Ook blikt Karel vooruit. Hij geeft je een kijkje achter de schermen bij het RIVM-onderzoek ‘Aanvullende Strategische Voorraden’ naar toekomstige drinkwaterbronnen en beschermingsgebieden. Zo krijg je een beter beeld van hoe we onze drinkwaterbronnen nu beschermen én hoe we ons beter kunnen voorbereiden op de drinkwatervoorziening van de toekomst.
Voor wie?
Werk je aan water, ruimtelijke plannen of de leefomgeving rondom en in grondwaterbeschermingsgebieden? Of wil je weten wat de Grondwaterbeschermingskaart je kan vertellen over onze drinkwaterbronnen? Dan is deze inspiratiesessie interessant voor jou.
Waar en wanneer?
Op dinsdag 27 oktober van 15.30-16.30 uur, online vanuit je eigen werkplek via Microsoft Teams.
Let op: deze inspiratiesessie wordt niet opgenomen.
Contact
Heb je vragen over de inspiratiesessie? Stuur een e-mail naar atlasleefomgeving@rws.nl