Doe mee met de Nationale Geluidmeetdag 2025! Op woensdag 30 april vindt voor de tweede keer de Nationale Geluidmeetdag plaats. Het doel is om inzicht te krijgen in hoe Nederlanders geluid beleven.
Atlasfestival 2025: “Vitamine L: de leefomgeving als ingrediënt voor gezondheid” Reserveer donderdag 11 september alvast in je agenda! Dan organiseert Atlas Leefomgeving het jaarlijkse Atlasfestival (voorheen Atlasconferentie) in Tiliander in het hart van Oisterwijk.
Hoe was de luchtkwaliteit in 2023? Atlas Leefomgeving actualiseert elk jaar de luchtkwaliteitskaarten. Op de Atlas vind je de nieuwe luchtkwaliteitskaarten.
Maak van jouw tuin, gevel of balkon een streektuin Wat gebeurt er als iedereen streekeigen planten in de tuin zet? Dan komen daar dieren op af die nu weinig geschikt voedsel kunnen vinden, zoals wilde bijen.
Open Huizen Dag 5 april: gebruik onze checklist en verken je nieuwe woonomgeving Zaterdag 5 april is de NVM Open Huizen Dag. Je kunt dan vrijblijvend huizen bezichtigen zonder afspraak. Een slimme koper is natuurlijk goed voorbereid.
Wat moet je weten over de overstromingsrisico’s in Nederland? Op dinsdag 25 maart 2025 organiseerde de Atlas Leefomgeving een online inspiratiesessie: ‘Overstromingsrisico’s in Nederland, welke data zijn er en wat kun je ermee’?
Nieuwe kaart laat bodemdaling in Nederland zien Bodembeweging is actueel. Denk aan de aardbevingen in Groningen of de huizen in veengebieden die scheuren en verzakkingen vertoonden afgelopen zomer door de droogte.
Voor 42 euro meet u zelf fijnstof De technologie voor het meten van luchtkwaliteit verandert momenteel snel. Iedereen kan nu zelf de luchtkwaliteit meten met goedkope meetapparaatjes.
Hoe licht is Nederland? Het was zaterdag 27 oktober Nacht van de Nacht. Bedrijven en gemeenten doofden de lichten van gebouwen en reclameverlichting. Maar waarom een Nacht van de Nacht?
"Ik zoek een gezondere woonplek" Er komen geregeld vragen, tips en opmerkingen binnen bij het Atlasteam. Zoals een mevrouw die vraagt wat de gezondste plek van het land is.