Doe mee met de Nationale Geluidmeetdag 2025! Op woensdag 30 april vindt voor de tweede keer de Nationale Geluidmeetdag plaats. Het doel is om inzicht te krijgen in hoe Nederlanders geluid beleven.
Atlasfestival 2025: “Vitamine L: de leefomgeving als ingrediënt voor gezondheid” Reserveer donderdag 11 september alvast in je agenda! Dan organiseert Atlas Leefomgeving het jaarlijkse Atlasfestival (voorheen Atlasconferentie) in Tiliander in het hart van Oisterwijk.
Hoe was de luchtkwaliteit in 2023? Atlas Leefomgeving actualiseert elk jaar de luchtkwaliteitskaarten. Op de Atlas vind je de nieuwe luchtkwaliteitskaarten.
Maak van jouw tuin, gevel of balkon een streektuin Wat gebeurt er als iedereen streekeigen planten in de tuin zet? Dan komen daar dieren op af die nu weinig geschikt voedsel kunnen vinden, zoals wilde bijen.
Open Huizen Dag 5 april: gebruik onze checklist en verken je nieuwe woonomgeving Zaterdag 5 april is de NVM Open Huizen Dag. Je kunt dan vrijblijvend huizen bezichtigen zonder afspraak. Een slimme koper is natuurlijk goed voorbereid.
Wat moet je weten over de overstromingsrisico’s in Nederland? Op dinsdag 25 maart 2025 organiseerde de Atlas Leefomgeving een online inspiratiesessie: ‘Overstromingsrisico’s in Nederland, welke data zijn er en wat kun je ermee’?
Je leefomgeving verbeteren? Ga aan de slag in je eigen tuin! Een groene tuin is niet alleen leuk om naar te kijken, maar ook erg nuttig. Met een groene tuin verwelkom je allerlei dieren in je tuin.
Nieuw bij thema Geluid: pagina geluid van windturbines Nederland schakelt over naar zon- en windenergie: energiebronnen die nooit opraken. Je ziet dus meer windmolens, ook wel windturbines genoemd.
De kracht van kunst: Claudy Jongstra strijdt voor behoud van aarde Net als Picasso’s schilderij Guernica reist het kunstwerk Guernica de la Ecología van kunstenaar en activist Claudy Jongstra de wereld rond. Natascha Libbert
Een week lang de boom in het zonnetje Een hele week speciaal in het teken van de boom? Ja! Van 9 t/m 14 mei wordt de boom in het zonnetje gezet.