Update geluidkaarten én een nieuwe geluidskaart Atlas Leefomgeving actualiseerde de geluidkaarten van weg-, trein- en vliegverkeer en windturbines.
Terugblik Atlasfestival 2025 Atlas Leefomgeving organiseerde op donderdag 11 september het Atlasfestival.
Zwemmen in buitenwater groeit in populariteit. Wat vindt de natuur daarvan? Twee hittegolven deze zomer, warmterecords die je om de oren vliegen ... Steeds meer mensen snakken naar een verfrissende duik in stads- of natuurwater in de buurt.
Houten zet fiets voorop: gezond bewegen en groen beleven Houten is twee keer verkozen tot dé Fietsstad van Nederland. Hoe kregen ze dat voor elkaar?
Hoe (on)gezond is hitte? Atlas Leefomgeving organiseerde op dinsdag 26 augustus de online inspiratiesessie 'Hoe (on)gezond is hitte?' Werner Hagens en Jochem Klompmaker van het RIVM (Rijksinstituut voor Volksg
Fiets naar je Werk Dag: 5 redenen om vaker de fiets te pakken Het is vandaag de jaarlijkse Fiets naar je Werk Dag. Laat dus de auto staan en pak die fiets! Ben je nog niet overtuigd en lonkt toch weer de auto?
Europese versie van Check je plek De European Environment Agency (EEA) lanceerde begin mei 2023 de 'European environment and health atlas'.
Hoeveel geluid is er in jouw gemeente? Atlas presenteert nieuwe kaarten vanuit de richtlijn Omgevingslawaai Woon je in een grootstedelijk gebied met meer dan 100.000 inwoners aangewezen door het rijk?
Hoe slim is jouw tuin? Doe mee met Pientere Tuinen en onderzoek je eigen tuinbodem! Hoe goed is jouw tuin voorbereid op de gevolgen van klimaatverandering? In het project Pientere Tuinen meten mensen zelf in hun eigen tuin het bodemvocht en de bodemtemperatuur.
Meer biodiversiteit in je tuin? Kies de goede planten uit! Uit onderzoek van voorlichtingsorganisatie Milieu Centraal blijkt dat een kwart van de Nederlandse tuinbezitters graag planten in hun tuin zet die goed zijn voor bijen, vlinders en and